Jdi na obsah Jdi na menu
 


historieoddilu.gif (1738 bytes)

V Polné první -DO-, jako cesta bojového umění, vzniklo v r. 1987 JUDO. Ve spolupráci s tehdejším DPM (dnes DDM) tento oddíl založili Ladislav Škareda a Jiří Špaček. Krátce po jeho vzniku zde začal cvičit Václav Horský, a to až do r. 1993, kdy odešel studovat do Českých Budějovic. Zde se seznámil v univerzitním oddíle VSK Slávia s aikidó. V Polné i na dále působil jako trenér judo a při sobotních a nedělních cvičeních začal vyučovat kromě judo i prvky aikidó. A tak i zde našlo aikidó své obdivovatele, a po půl roce vznikl samostatný oddíl AIKIDO DDM POLNÁ, nyní již stabilní základna, kam dojíždí na tréninky nadšenci z blízkého či dalekého okolí (např. Havlíčkův Brod, Jihlava, Brtnice, Poděšín atd.).

V únoru 1996 se AIKIDO DDM POLNÁ stalo členem České Asociace Aikido, kde využívá systému stáží této organizace. Od té doby se oddíl pravidelně účastní mezinárodních a zahraničních stáží, zvláště letní školy ve Švýcarsku (H. Tada, 9. Dan Aikikai) a v Českých Budějovicích (M. Ikeda, 7. Dan Aikikai). Samozřejmě i Polná se snaží přispívat k šíření aikidó a organizuje stáže s českými učiteli.

Od září 2000 došlo k zásadnějším změnám. V první řadě se vytvořilo dětské cvičení v samostatném dětském oddíle. Dále se pak oficiálně rozšířily tréninky o úterý a čtvrtek. Od té doby se členská základna pohybuje přes 20 členů.

V září 2002 ve snaze o další rozvoj Polenského aikido se cvičení rozdělilo na dvě úrovně: začátečníci a pokročilí. Takto ti pokročilejší mají dostatek prostoru pro získávání zkušeností, které pak předávají těm začínajícím.


02-06-